معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم

 

 

 
 

 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: پنج شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٦ |
رای گیری در حوزه مسکو برای مدت یکساعت و تا ساعت 19 چمعه ۲۹ اردیبهشت تمدید شد.
روزنامه ایزوستیا به نقل از پیشنویس برنامه اقتصاد دیجیتالی وزارت ارتباطات و مخابرات روسیه نوشت : در سال 2019 پرتال کنترل بر پخش اطلاعات شخصی در روسیه ایجاد خواهد شد.
گریگوری برزکین صاحب گروه کمپانی دیروز اعلام داشت که در صورت پایان یافتن موفقیت آمیز معامله خرید روس بیزنس کنسالتینگ برنامه ایجاد هلدینگ رسانه ای واحدی را مدنظر داریم.
وزارت امور خارجه آمریکا ممنوعیت رسانه ها و سایتهای روسیه در اوکراین را مورد انتقاد قرار داد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اظهار داشت: ما از دولت اوکراین میخواهیم تا روشی را جهت دفاع از منافع ملی خود بدون نقض اصول قانون اساسی شان پیدا کند
میخائیل بوگدانف معاون وزیر خارجه روسیه و نماینده ویژه رئیس جمهور در امور کشورهای خاورمیانه و آفریقای شمالی دیروز اظهار داشت: ما عقیده داریم که تصویب یادداشت تفاهم منطقه امن سوریه در شورای امنیت مفید است تا اینکه فعالیتهای تمام طرفهای علاقمند و غیر علاقمند منظم شوند و ما فورا آنرا پیشنهاد دادیم اما در بین برخی از شرکایمان تردید ایجاد شد
دپارتمان روابط عمومی بانک مرکزی ایران اعلام نمود: ایران و روسیه سیستمهای کارت بانکی خود را برای شهروندان یکدیگر تلفیق کردند تا اینکه بتوانند کارتهای بانکی شان را در کشورهای یکدیگر استفاده کنند.
در 22 می مراسم افتتاحیه بیست و پنجمین جشنواره بین المللی "شوالیه طلایی" برگزار میگردد. این جشنواره سومین بار پی در پی است که در سواستاپل با حمایت وزارت فرهنگ و شهرداری شهر سواستاپل و اتحادیه سینماگران روسیه ، بنیاد دولتی فیلم روسیه برگزار میشود.
مجلس نمایندگان آمریکا دیروز لایحه اعمال تحریمات برعلیه کشورهای حمایت کننده مالی و نظامی دولت سوریه و بشار اسد بویژه روسیه و ایران را تصویب کرد
به مناسبت روز آفريقا، مراسمی از سوی گروه سفرای آفريقايی مقيم تهران در دفتر مطالعات سياسی و بين الملی وزارت امور خارجه و با حضور دکتر محمد جواد ظریف برگزار شد.
محمد جبراييل سيسه وزير مشاور در امورخارجه سيرالئون عصر امروز با دكتر محمد جواد ظريف وزير امورخارجه دیدار کرد. در اين ديدار در خصوص چگونگی افزايش همكاريهای دو كشور در همه زمينه ها گفتگو و تبادل نظر شد.
"درس تاریخی امروز: ارتش یک میلیونی صدام به اضافه ۷۰ میلیارد دلار نفتی سعودی کمتر از مقاومت زنان و مردان ایران. خرمشهر را بیاد بیاورید."
بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان اظهارات رئیس جمهور آمریکا در سرزمین های اشغالی در خصوص تعهد ایالات متحده مبنی بر بازداشتن جمهوری اسلامی ایران از توسعه سلاح هسته ای و حمایت از تروریسم را سخنانی وهم آلود و تکراری خواند .
روسای جمهوری اسلامی ایران و ترکیه در تماسی تلفنی تاکید کردند که آماده اند فصل تازه ای را در همکاری های مشترک بگشایند و جهشی را در روابط تهران – آنکارا بویژه در عرصه اقتصادی ایجاد کنند.
در چارچوب گسترش روابط دوجانبه میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری سیرالئون، محمد جبرئیل سیسی وزیر مشاور در امور خارجی سیرالئون که به تهران سفر کرده است، امروز چهارشنبه 3 خرداد 96 با حسین جابری انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.
رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام گفت: ترامپ تاکنون به تعهدات برجامی خود پایبند بوده و تعلیق سایر تحریم‌های هسته‌ای نیز در زمان خود باید تمدید شوند.
رییس جمهور در جلسه هیات دولت با گرامیداشت سوم خرداد؛ سالروز آزادسازی خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی، تصریح کرد: سوم خرداد روزی مهم برای تاریخ ایران و دفاع مقدس است و مردم ایران در این روز در برابر یک توطئه بزرگ جهانی پیروز شدند.
اولین نتیجه گرم گرفتن رییس جمهور آمریکا با دیکتاتورها در ریاض: حمله مرگبار به تظاهرات صلح آمیز توسط رژیم جری شده بحرین. در گوگل جستجو کنید.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با سفارت | تعطیلات رسمی | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر