معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > مرکز سراسری سنجش افکار عمومی روسیه "احوال اجتماعی" مردم روسيه را سنجید


  چاپ        ارسال به دوست

مرکز سراسری سنجش افکار عمومی روسیه "احوال اجتماعی" مردم روسيه را سنجید

مرکز سراسری سنجش افکار عمومی روسیه "احوال اجتماعی" مردم روسيه را سنجید

خبرگزاری روس‌بیزنس‌کنسالتینگ، 09/08/ 2017

http://www.rbc.ru/rbcfreenews/598abc959a7947c105a84e86

مرکز سراسری سنجش افکار عمومی روسیه نظر جمعیت کشور در مورد موقعیت خود از نقطه نظر رفاه مادی و رضایت کلی از زندگی سنجید.

طبق داده‌های جامعه شناسان، اکثر نمودارهای احوال اجتماعی جمعیت روسيه چون ارزیابی از موقعیت مادی خانواده و اوضاع اقتصاد کشور و همچنین نمودارهای خوشبینی اجتماعی و سطح رضایت از زندگی در ماه‌های تابستان باثبات است. تنها نموداری که در آن تغییری مشاهده مي‌شود "شاخص بردار کلی توسعه کشور" است که نشان می‌دهد نظر مردم در مورد چشم‌اندازهای توسعه کشور بطور اعم چگونه است.

طبق سنجش، 17 درصد جمعیت آماری اوضاع اقتصادی کشور را "بالاتر از سطح متوسط"، 25% "زیر سطح متوسط" و 55 درصد آن را "متوسط" ارزیابی می‌کنند. این ارقام با نمودارهای مشابه ماه ژانویه سالجاری قابل مقایسه است. ارزیابی مردم از اوضاع مادی خانواده‌های خود طی ماه‌های گذشته باثبات بوده و با نمودارهای سال‌های 2010 و 2011 هماهنگ است.

"شاخص رضایت از زندگی" و "شاخص خوشبینی اجتماعی" هم از آغاز سال نوسان چندانی نداشته‌اند. 46% می‌گویند در مجموع از وضع زندگی راضی هستند. 25% می‌گویند در مجموع از اوضاع زندگی خود راضی نیستند. 27% هم با هر دو گروه موافقند. ضمناً 30% در انتظار بهبود زندگی خود و خانوادهشان هستند. تعداد افراد دارای نظر معکوس تقریباً 3 برابر کمتر (12%) است. 44% دیگر معتقدند وضع زندگی شان پس از یک سال تغییر نخواهد کرد.

رئیس بخش شبیه سازی و پیشبینی اجتماعی مرکز می‌گوید رشد اندک نمودارهای اجتماعی در نیمه اول سال 2017 نتوانست در روند کلی پایین رفتن همه این نمودارها عطف بوجود آورد. روند منفی بیش از همه در نمودار مربوط به ارزیابی از موقعیت مادی خود قابل مشاهده است. کسانی که اخیراً موقعیت خود را "متوسط" ارزیابی می‌کردند اینک بیشتر آن را "بد" می‌نامند. این امر بنوبه خود خوشبینی اجتماعی را پایین برده و مردم را وادار می‌کند از بردار توسعه کشور ارزیابی انتقادی داشته باشند. جامعه شناسان به تنزل محسوس این نمودار در ماه ژوئیه (از 62 تا 55 واحد) اشاره می‌کنند. امروز 38 درصد در مجموع بردار توسعه کشور را تأیید می‌کنند. 20 درصد جمعیت آماری با روند امور کشور موافق نیستند. 37% معتقدند امور کشور تا حدودی در جهت صحیح حرکت می‌کند و در برخی موارد در جهت ناجور پیش می‌رود. یعنی این نمودار به سطح سال گذشته برگشت.


١٣:٠٤ - 1396/05/20    /    شماره : ٤٦٩٩٩٤    /    تعداد نمایش : ٦٧خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با سفارت | تعطیلات رسمی | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر