معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > سفیر ایران: خبرنگاران یاریگر توسعه روابط با روسیه هستند


  چاپ        ارسال به دوست

سفیر ایران: خبرنگاران یاریگر توسعه روابط با روسیه هستند

 آئین روز خبرنگار امروز (سه شنبه) در سفارت جمهوری اسلامی با حضور خبرنگاران ایرانی و فعالان رسانه ای فارسی زبان با گرامیداشت شهادت محمود صارمی خبرنگار ایرنا و هشت دیپلمات جمهوری اسلامی که 17 مرداد سال 1377 در شهر مزار شریف افغانستان توسط طالبان به شهادت رسیدند، برگزار شد.
سنایی سفیر ایران در این مراسم گفت: خبرنگاران وظیفه و رسالت سنگینی دارند که باید آگاهی رسانی کنند، مصالح و منافع ملی را در نظر بگیرند و برای تامین آنها بکوشند.
وی افزود: با ورود فضای سایبری و عرصه نورسانه ها که در موبایل نماد یافته است، قدرت آگاهی رسانی و تاثیرگذاری رسانه ای و خبرنگاران افزایش یافته است و یک عکس یا متن کوچک از یک واقعه می تواند تاثیرهای عمیق و گسترده ای در جامعه داشته باشد.
سفیر جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه همچنین با اشاره به سابقه حضور خود در مسئولیت نمایندگی مجلس شورای اسلامی و فعالیت های گسترده خبرنگاران برای انجام وظایف حرفه ای با وجود برخی مشکلات، اظهار کرد: اکنون بخشی از مرجعیت علم و کتاب به حوزه خبر، خبرنگاران و رسانه ها انتقال یافته است که نمودار اهمیت روز افزون حوزه ارتباطات و اطلاع رسانی است.
وی ادامه داد: در زمان حاضر چالش ها و موضوع ها فراوان تری از جمله مشکلات بین المللی و منطقه ای مانند اوضاع خاورمیانه نسبت به چند سال قبل، پیش روی خبرنگاران و جامعه خبری برای اطلاع رسانی قرار گرفته است که در راه انجام وظیفه در برخی موارد نیز آسیب های زیادی می بینند.
سنایی همچنین فعالیت های خبری چند سال گذشته را درعرصه دیپلماسی و روابط ایران و روسیه تاثیرگذار خواند و اظهار کرد: آگاهی رسانی انجام شده و همکاری های حرفه ای رسانه ها، سبب شده است روابط تهران و مسکو شاهد روند شتابان پیشرفت کنونی باشد.
سفیر ایران در پایان نیز حوزه روسیه را بسیار پرکار و مهم در عرصه بین المللی به ویژه در رابطه با ایران خواند و رفت وآمد متقابل پرشمار هیات ها را نشانه توانمندی های هر چه بیشتر در روابط دو کشور برای توسعه فراگیر مناسبات خواند.


١٣:٢٩ - 1396/05/20    /    شماره : ٤٦٩٩٩٧    /    تعداد نمایش : ١٠٨خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با سفارت | تعطیلات رسمی | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر