معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم

 

 

 
 

 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: سه شنبه ٠٨ فروردين ١٣٩٦ |
سرویس نظارت بر ارتباطات جمعی روسیه طی انتشار گزارشی اعلام کرد که این نهاد طی بررسی کانتنت افراط گرایان بیش از 23 هزار صفحه تبلیغات گروه تروریستی داعش را در شبکه اینترنت بسته است
روزنامه ودوموستی امروز به نقل از اطلاعات نظرسنجی مرکز مطالعات افکار عمومی روسیه گزارش داد که 70% شهروندان روسیه آماده شرکت در انتخابات ریاست جمهوری روسیه در ماه مارس 2018 هستند.
از 27 تا 30 مارس در تاجیکستان رزمایش مشترک ضد تروریستی بین نظامیان روسیه و تاجیکستان برگزار خواهد شد.
کورپوراسیون "روس تخ" اکنون درحال طراحی سیستم لیزری- اپتیک مستقر در فضا جهت تبدیل انرژی خورشیدی به تابش لیزری است.
ولادیمیر پوتین دیروز در نشست کمیسیون همکاریهای نظامی – فنی اظهار داشت: طبق نتایج سال گذشته ، روسیه در زمینه حجم صادرات تسلیحات و فنون نظامی به میزان 15 میلیارد دلار حائز جایگاه دوم در جهان شد. بخاطر وجود برنامه و کار دقیق ،کمیسیون همکاریهای نظامی – فنی روسیه نه تنها در شرایط سخت بازار جهانی با موفقیت رقابت میکند بلکه شاخص برنامه ها را بیشتر از آنچه که تعیین شده تحقق میبخشد
سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه امروز در آکادمی نظامی ستاد کل نیروهای مسلح روسیه فدراتیو اظهار داشت : روسیه بهمراه شرکای خود بویژه از سازمان همکاری شانگهای پیشنویس سند قواعد عملکردها در حملات سایبری را تدوین کرده است
ویتالی سوچکوف رئیس دپارتمان سیاست ملی و ارتباطات بین منطقه ای شهرداری مسکو دیرو ز در جمع خبری اظهار داشت : جشن نوروز در روز شنبه اول ماه آوریل از ساعت 13 تا 20 در پارک ودنخا در پاویلون 75 برگزار خواهد شد
کاخ کرملین مقر ریاست جمهوری روسیه با صدور اطلاعیه رسمی اعلام کرد: حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران دوشنبه آینده (هفتم فروردین) در چارچوب ادامه مذاکرات سطح عالی و دیدار سران وارد مسکو می شود.
دیروز هیاتی از دومای دولتی روسیه به سرپرستی ولادیمیر واسیلیف معاون رئیس دوما به پایگاه حمیمی در سوریه سفر کردند.
روسای جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه پس از بررسی راههای تقویت همکاریهای مشترک تهران و مسکو درعرصه های مختلف تاکید کردند که در مسیر روابط مشترک هیچ مانعی وجود ندارد و دو کشور مصمم هستند سطح همکاری های خود را بیش از پیش گسترش دهند.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور روز سه شنبه به طور رسمی در کاخ کرملین مورد استقبال ولادیمیر پوتین رییس جمهوری فدراسیون روسیه قرار گرفت.
حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور روز سه شنبه در جریان سفر رسمی به روسیه، با حضور در آرامگاه سرباز گمنام در مسکو، به قربانیان جنگ جهانی دوم ادای احترام کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به اظهارات سخنگوی نیروهای موسوم به ائتلاف عربی، ضمن سخیف خواندن اظهارات احمد العسیری در رابطه با جمهوری اسلامی ایران، خطر واقعی در منطقه را تروریسم تکفیری و حامیان منطقه ای و بین المللی آن عنوان کرد که تحت پوشش مبارزه با تروریسم، فجیع ترین جنایت ها در منطقه را به نام خود ثبت کرده اند.
رییس جمهور پس از دریافت دکترای افتخاری از دانشگاه دولتی مسکو، حل مشکلات پیچیده جهان امروز را نیازمند همکاری دانشمندان و دولتها دانست و تصریح کرد: افول سیطره غرب و پایان انحصار ثروت، فرصتی تاریخی برای بنا کردن بنیانهای جهانی جدید است.
دکترای افتخاری دانشگاه دولتی مسکو(ام.گ.او) روز سه شنبه در مراسمی ویژه به حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهور اعطا شد.
بهرام قاسمی، سخنان ایران هراسانه اخیر "مایک پنس" معاون رئیس جمهور آمریکا در جمع لابی صهیونیستی در واشنگتن را تکراری، ساختگی و در ادامه سیاست های خصمانه و یک جانبه گرایانه دولت آمریکا علیه ملت و دولت ایران دانست.
رییس جمهور، روابط ایران و روسیه را رو به توسعه خواند و تاکید کرد که تهران از گسترش و تعمیق روابط با همسایگان منطقه ای از جمله مسکو استقبال می کند.
دکتر ظریف: به همراه رئیس جمهور روحانی در روسیه هستیم به منظور تاکید مجدد بر روابط مستحکم دو کشور و ارتقاء روابط اقتصادی، همکاری منطقه ای و مبارزه علیه تروریسم افراطی.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با سفارت | تعطیلات رسمی | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر