معرفی سفیر یا نمایندگی
اطلاعیه ها
گالری تصاویر
پيوند هاي مهم

 

 

 
 

 
اداره كل ارزيابي و نظارت وزارت امور خارجه
امروز: سه شنبه ٠٣ اسفند ١٣٩٥ |
اجلاس مشورتی شش جانبه در خصوص وضعیت افغانستان و روند صلح در آن کشور روز چهارشنبه 27/ 11/ 95 با میزبانی دولت روسیه و با شرکت نمایندگان ویژه و مقامات ارشد کشورهای روسیه(برات چیکوف رئیس هیات روسیه در مذاکرات چند جانبه خزر) ، جمهوری اسلامی ایران ، افغانستان ، چین ، پاکستان وهند در وزارت امورخارجه روسیه در مسکو برگزار شد.
مسکو - ایرنا - یک دیپلمات سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه نیاز به هماهنگی بیشتر را دلیل تعویق سفر یک مقام روسی به ایران اعلام کرد.
در دیدار ابراهیم رحیم پور معاون آسیا، اقیانوسیه و مشترک المنافع وزارت امور خارجه با ایگور مورگولوف همتای روس، آخرین وضعیت همکاری ها و مناسبات دو کشور مورد رایزنی قرار گرفت
گروهی از مسلمانان شیعی که در مراسم مذهبی خنجر به سر میزنند در جمهوری چچن به چشم خوردند. رمضان قدیروف در حضور خبرنگاران گفتگوی پیشگیرانه ای را با رهبر این جامعه شیعی انجام داد. مفتیان چچنی رفتار این گروه را مخالف اسلام خواندند. علمای اسلامی نمیتوانند بفهمند که فرهنگ خود زنی مذهبی چگونه به چچن نفوذ کرده است.
نفیع ا... عشیروف رئیس اداره روحانیت مسلمان بخش آسیایی روسیه در پاسخ به سخنان تحریک آمیز گولد شمیت پینخاس خاخام اصلی مسکو در خصوص مسلمانان اظهار داشت: من به این مطالب تحریک آمیز که آشکارا بی اعتمادی و دشمنی را بین شهروندان کشور با اعتقادات و ادیان مختلف می کارد توجه کردم.
سرگئی لاوروف دیروز اعلام داشت : مذاکرات آستانه را نه تنها باید جهت نظارت بر روند تحقق آتش بس طرفین مناقشه بلکه در راستای پیشبرد فرایند اصلاحات سیاسی در سوریه استفاده کرد. عقیده داریم که حضور مخالفان مسلح در روند حل و فصل سیاسی بسیار مهم است و در این گفتگوها باید صدای آنها شنیده شود.
در 14 فوریه در کتابخانه دولتی کودکان شهر نیژنی نووگورود نمایشگاه کتابهای کودکان "دنیای جادویی قصه های فارسی" برگزار میشود
روزنامه کامرسانت به نقل از منابع دولتی موثق نوشت: هواپیمای آقای راگوزین و مقامات همراهش بایستی دیروز عصر به سوی تهران پرواز میکرد اما این امر رخ نداد
بنیاد سنجش افکار عمومی طی تحقیقات بعمل آمده اعلام داشت : 78% از نظر دهندگان روسیه اقرار کردند که برایشان تلویزیون منبع اصلی اخبار است و برای 39% اینترنت منبع اصلی است
محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران طی میزگرد اقتصادی با حضور روسای اتحادیه ها و شرکتهای بزرگ آلمان، سرفصلهای دیپلماسی اقتصادی و پروژه های کلان جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف را تشریح کرد.
نشست خبری آقای بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه، امروز دوشنبه 95/12/2 با حضور اصحاب رسانه در محل وزارت امور خارجه برگزار شد.
پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران با سخنگوی وزارت امور خارجه حدود دو هفته قبل در ایام دهه فجرانقلاب اسلامی گفت و گوی اختصاصی انجام داده است.
دكتر ظريف در نشستي صميمی با جمعی از ايرانيان و فرهيختگان ايرانی مقيم دو ايالت بايرن و بادن وورتمبرگ، حضور ایرانیان در خارج از كشور را ظرفيتی برای معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی دانست و تصريح کرد ایرانیان نماد فرهیختگی، کوشش، صداقت و قانون مداری هستند.
روابط عمومی وزارت امور خارجه در خصوص ادعاهای جدید کریمی قدوسی , ضمن تکذیب این ادعا، آن را کاملا بی اساس، مضحك و نمونه دیگری از افتراهای کذب همیشگی شخص ایشان نسبت به دستگاه دیپلماسی و وزیر امور خارجه کشور دانست که مصداق بارز عمل مجرمانه و قابل پیگرد است.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هم سویی مواضع وزیر خارجه سعودی و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره ایران امری تصادفی نیست؛ شواهد و قرائن زیادی حکایت از هماهنگی های این دو رژیم در پرونده های منطقه ای دارد.
سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: هم سویی مواضع وزیر خارجه سعودی و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره ایران امری تصادفی نیست؛ شواهد و قرائن زیادی حکایت از هماهنگی های این دو رژیم در پرونده های منطقه ای دارد.
متن سخنرانی دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در اجلاس امنیتی مونیخ - اول اسفند ۱۳۹۵
فم سان چائو، فرستاده ويژه نخست وزير ويتنام در امور یونسکو و دستيار وزير امور خارجه این کشور امروز یکشنبه با ابراهیم رحیم پور معاون آسیا و اقیانوسیه وزارت امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با سفارت | تعطیلات رسمی | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر