معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > مصاف ایران و میزبان جام جهانی 2018 در قازان


  چاپ        ارسال به دوست

مصاف ایران و میزبان جام جهانی 2018 در قازان

مصاف  ایران و میزبان جام جهانی 2018 در قازان

 

تیم ملی فوتبال ایران روز سه شنبه در ورزشگاه "کازان آرنا" شهر کازان(قازان) روسیه در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم ملی روسیه  رفت. این دیدار که ساعت ۱۹به وقت محلی(۱۹:۳۰به وقت ایران) برگزار شد، دومین دیدار تاریخ ایران و روسیه بود.این بازی با نتیجه تساوی یک - یک پایان یافت.

تیم ایران که روزگذشته (یک شنبه) برای بازی دوستانه خود وارد شهر کازان شد در هتل "ریورا" این شهر ساکن شده است و دیروز اولین تمرین خود را در این شهر برگزار کرد.

ورزشگاه میزبان بازی تیم‌های ملی ایران و روسیه با ظرفیت بیش از ۴۵هزار تماشاگر یکی از ورزشگاه های میزبان جام جهانی ۲۰۱۸روسیه است. این ورزشگاه که اولین ورزشگاه ساخته شده روسیه برای میزبانی جام جهانی است، قبلا و پیش از بازسازی نیز میزبان مسابقات "اونیورسیاد تابستانی" در سال ۲۰۱۳، "مسابقات جهانی در رشته های آبی" در سال ۲۰۱۵و "جام کنفدراسیونها " در سال ۲۰۱۷بوده است.

ورزشگاه بازی دوستانه تیم‌های فوتبال ایران و روسیه ، ورزشگاه خانگی تیم "روبین کازان" روسیه است از این لحاظ که در آن ۱۲رکورد جهانی در رشته شنا ثبت شده است، یک ورزشگاه منحصر بفرد در جهان محسوب می‌شود. همچنین ورزشگاه اختصاص یافته برای بازی دوستانه تیم‌های فوتبال ایران و روسیه پس از استادیوم "لوژنیکی " مسکو که در حال بازسازی است و استادیوم جدید شهر سن پترزبورگ، بزرگترین استادیوم روسیه به شمار می‌رود. این ورزشگاه همچنین از لحاظ دارا بودن بزرگترین اکران بر روی نمای بیرونی خود با مساحت ۴،۲متر مربع، در بین تمامی ورزشگاه های جهان بی نظیر است.


٢١:٤٧ - 1396/07/19    /    شماره : ٤٧٩١٦١    /    تعداد نمایش : ٢١خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با سفارت | تعطیلات رسمی | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر