گالری تصاویر
اطلاعیه ها
🔰شرایط برخورداری دارندگان گواهینامه های شغلی از معافیت پرداخت عوارض خروج از کشور
♦️وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در نامه مورخ 120410 مورخ 21/6/97 شرایط برخورداری دارندگان گواهینامه های شغلی از معافیت پرداخت عوارض خروج از کشور را به شرح زیر اعلام نموده است :
 ١٦:٥٣ - 1397/09/06 - نظرات : ٠متن کامل >>
بخشنامه عدم امکان انتقال دانشجویان ایرانی از ابتدای سال 2019 در رشته های پزشکی و دندانپزشکی به داخل
بر طبق مصوبه هفتادمین جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی امکان انتقال دانشجویان ایرانی که از ابتدای سال میلادی 2019 تحصیل خود را در دانشگاههای خارج از کشور شروع می کنند ممنوع می باشد .
 ١٥:٥٧ - 1397/09/01 - نظرات : ٠متن کامل >>
فراخوان چهارمین همایش سالیانه ایران شناسان و اساتید زبان فارسی روسیه
شرایط جدید معافیت پزشکی و کفالت
مهلت دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > سفير ايران در روسيه خبر داد تحول کمی و کیفی روابط ایران و روسیه


  چاپ        ارسال به دوست

سفير ايران در روسيه خبر داد تحول کمی و کیفی روابط ایران و روسیه

سفير ايران در روسيه خبر داد
تحول کمی و کیفی روابط ایران و روسیه
 
سفیر ایران در روسیه خبر داد كه حجم مبادلات اقتصادي ايران و روسيه در سال های آينده نزديك به  ١٠ميليارد دلار برسد. 
مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران در  روسيه در ديدار اعضای انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی در مسکو  با اشاره به تحول و دگرگونی کیفی و محتواي روابط ایران و روسیه در سالهای اخیر، افزایش سطح و تعداد تبادلات هیاتهای دو کشور در حوزه های مختلف را نمونه ای از این توسعه روابط دانست. 
وي تصريح كرد :خوشبختانه امروز هر دو طرف در حجم و سطحی بالاتر به کشورهای یکدیگر تردد می کنند.سه  سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران و دو سفر رئیس جمهور روسیه به جمهوری اسلامی ایران طی سه سال گذشته و ده دیدار روسای جمهور دو کشور طی چهار سال گذشته بیانگر همین واقعیت است.
سنایی همچنین دیگر خصوصیت روابط ایران و روسیه را فعال بودن تمامی بخشهای آن دانست که این امر این روابط را با روابط موجود بین دیگر کشورها متمایز می کند. 
سفیر ايران در روسيه  در ادامه تشدید تقابل بین روسیه و غرب و گردش نگاه روسیه به شرق و جنوب را نیز یکی ديگر از عوامل توسعه روابط اين كشور  با ایران دانست. 
سنایی همچنین با اشاره به سفر چندی پیش خود به شرق دور در روسیه و حضور در همایش اقتصادی شرق در شهر ولادی واستوک روسیه که با حضور روسای جمهور روسیه و مغولستان  و نخست وزیران کره جنوبی و ژاپن برگزار شده بود، توسعه شرق دور در روسیه و برگزاری این دست همایش ها را از دیگر نشانه های این نگرش جدید روسیه دانست.
وي در ادامه  فعال شدن کریدور 
شمال و جنوب و دو نشست سه جانبه را در یکسال اخیر حائز اهمیت دانست.
سنایی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص روند توسعه روابط تاكيد كرد : برای اولین بار در تاریخ روسای جمهور دو کشور بصورت مستقیم پیگیر روند توسعه روابط هستند و موضوعات مختلف تحت نظر مستقیم آنها حل و فصل می شود. 
وي در ادامه تصريح كرد : مبادلات تجاری دو کشور در سال گذشته ۷۰ در صد نسبت به سال مشابه قبل رشد داشته است. در شش ماهه اول امسال میزان صادرات ایران به روسيه ۳۸% رشد داشته است و قطعا میزان حجم مبادلات تا آخر سال نسبت به سال گذشته باز هم رشد خواهد داشت. ما معتقدیم که میزان این مبادلات می بایست به سطح ۱۰ میلیارد دلار در سال برسد که با توجه به اقدامات انجام شده بخصوص در حوزه های انرژی امیدواریم این رقم در سال های آینده محقق شود. 
وي ادامه داد :از دیگر حوزه ها گردشگری است كه تعداد توریستهای دو کشور از ده هزار گردشگر در سال به نزدیک ۱۰۰ هزار گردشگر در سال رسیده است که البته میزان بهرمندي كشورها در این زمینه به ظرفیت و زیرساختارهای هر کشور بستگی دارد. 
سفير ايران در روسيه خاطرنشان كرد:در حوزه دانشگاهی برای اولین بار اتحادیه همکاریهای دانشگاهی متشکل از روسای  ۱۳-۱۴ دانشگاه برتر دو کشور تشکیل شد که سومین نشست آنها هم به تازگی در مسکو برگزار شد. کمیته همکاریهای علمی فناوری دو کشور نیز به ریاست معاون علمی فناوری ریاست جمهوری ایران و معاون نخست وزیر روسیه تشکیل شده است و در آینده نزدیک نیز می بایست سند همکاریهای دانشجویی بین وزارتین علوم دو کشور به امضا برسد.
سنایی در بخش پایانی سخنانش به رضایت و اشاره رئیس جمهور روسیه به توسعه روابط از جمله در حوزه اقتصادی اشاره کرد و افزود:علیرغم  اینکه بخاطر افت قیمت نفت حجم روابط اقتصادی روسیه با کشورهای مختلف کاهش داشته است، حجم این روابط با ایران در حال رشد است.
 


١٢:٠٩ - 1396/08/23    /    شماره : ٤٨٥٩٥٤    /    تعداد نمایش : ١٦٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران