گالری تصاویر
اطلاعیه ها
باز در دل غم مولای غریب است مرا، اربعین است و غم شیب خضیب است مرا
ضمن عرض تسلیت برنامه های عزاداری اربعین حسینی ،رحلت حضرت رسول(ص)، شهادت امام حسن (ع) و شهادت امام رضا (ع) متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد .
 ٠٨:٥٠ - 1397/07/20 - نظرات : ٠متن کامل >>
شرایط جدید معافیت پزشکی و کفالت
شرایط جدید دریافت معافیت پزشکی و کفالت مشمولین خارج از کشور اعلام شد .
 ٠٩:٥٨ - 1397/05/05 - نظرات : ٠متن کامل >>
مهلت دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور
اعلام آمادگی سازمان تامین اجتماعی برای خدمت رسانی به هموطنان خارج از کشور
لیست دانشگاههای روسیه مورد تائید وزارت بهداشت
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > تاکید روسای پارلمان ایران و روسیه بر توسعه روابط اقتصادی دو کشور


  چاپ        ارسال به دوست

تاکید روسای پارلمان ایران و روسیه بر توسعه روابط اقتصادی دو کشور

اکید روسای پارلمان ایران و روسیه بر توسعه روابط اقتصادی دو کشور
✳️در دیدار رئیس مجلس شورای اسلامی و رئیس دومای دولتی روسیه یک یادداشت تفاهم پارلمانی بین دو کشور به امضا رسید و براساس این سند ایران و روسیه بر توسعه روابط اقتصادی در سطح ملی و استانی تاکید کردند.
✳️به گزارش ایسنا، علی لاریجانی در دیدار با رئیس دومای دولتی روسیه که در مجلس مشروطه برگزار شد، گفت: چندین بار در روسیه و برخی کشورها با آقای والودین ملاقات‌هایی داشتم و ایده پیشبرد همکاری‌های مشترک را در قالب چارچوبی به نتیجه رسیدیم. 
✳️براساس این چارچوب، توسعه همکاری‌های پارلمانی برای همکاری‌های تجاری و رایزنی‌های سیاسی برای ایجاد امنیت پایدار و مبارزه با قاچاق مواد مخدر توسط کمیته مشترکی که در دو پارلمان ایران و روسیه تشکیل می شود، دنبال خواهیم کرد.
✳️نماینده مردم قم در مجلس ادامه داد: در دیدار امروز پروژه های مهم اقتصادی دو کشور با هدف افزایش سطح روابط مورد بررسی قرار گرفت. این همکاری‌ها شامل پروژه‌های بزرگ ملی و پروژه‌های استانی به ویژه در استان‌های شمالی گیلان، مازندران و گلستان که با سرزمین روسیه نزدیکی دارند، انجام خواهد شد.بخش خصوصی دو کشور نیز بعدازظهر امروز دیدارهای مشترکی  خواهند داشت.
✳️ویچسلاو والودین رئیس دومای دولتی روسیه نیز در سخنانی گفت: امروز با امضای تفاهم‌نامه‌ای جهت ایجاد کمیته مشترک پارلمانی بین دو کشور به سطح جدیدی از روابط با ایران رسیدیم که این کمیته مسئول اجرای پروژه‌هایی خواهد شد که قبلا بین دو کشور به توافق رسیده است.
✳️وی روابط ایران و روسیه را در حال توسعه پویا دانست و افزود: نتیجه این روابط موجب شکل‌گیری روابط خوب بین روسای جمهوری دو کشور شده است و امروز زمینه خوبی برای اجرای تصمیمات است.
✳️وی ادامه داد: با ایجاد ساختاری مشترک، تعدادی از وظایف و تفاهمات را در دست انجام داریم. این چارچوب‌ها به درک بهتر طرفین نسبت به یکدیگر برای مبارزه با تروریسم و مواد مخدر کمک می کند. اما اصلی‌ترین هدف ما توسعه روابط اقتصادی است که برای آن در سطح استانهای دو کشور مذاکراتی را دنبال می کنیم . در استان ولگاگراد مذاکراتی درباره توسعه روابط اقتصادی بین استانهای ایران و روسیه انجام می گیرد.
✳️رئیس دومای دولتی روسیه با اشاره به دیدارهای پنچگانه‌اش با رئیس مجلس شورای اسلامی گفت پنج بار با لاریجانی دیدار داشته‌ام که این تعداد دیدار نشان دهنده روابط خوب و صمیمانه بین مسئولان دو کشور است. بنده در کنفرانس امنیتی پاکستان، در کنفرانس اتحاد بین‌المجالس در سن پترزبورگ و در کنفرانس روسای پارلمانها در سئول در دیدار با رئیس مجلس ایران برای  گسترش روابط دو کشور مذاکرات خوبی داشتیم.
🌐بخش رسانه ای سفارت


١٤:٤٦ - 1397/01/20    /    شماره : ٥٠٨١١٢    /    تعداد نمایش : ٦٤خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران