گالری تصاویر
اطلاعیه ها
اعلام آمادگی سازمان تامین اجتماعی برای خدمت رسانی به هموطنان خارج از کشور
سازمان تامین اجتماعی آمادگی خود را برای خدمت رسانی به هموطنان مقیم خارج از کشور اعلام نموده است
 ١٢:٣٩ - 1397/03/24 - نظرات : ٠متن کامل >>
لیست دانشگاههای روسیه مورد تائید وزارت بهداشت
وزارت بهداشت درمان وآموزش پزشکی کشورمان در رای صادره در دویست و سی و چهارمین جلسه شورای عالی ارزشیابی مدارک لیست دانشگاههای مورد تائید فدراسیون روسیه جهت ورودی های سال تحصیلی 2018 و 2019 را اعلام نمود.
 ١٠:١٢ - 1396/11/23 - نظرات : ٠متن کامل >>
پیوندهای مهم
  • پورتال امام خمینی
  • دفتر مقام معظم رهبری
  • ریاست جمهوری
  • معاونت امور مجلس
  • نقشه جامع علمی کشور
  • Ministry of Science, Research and Technology
  • صندوق احیا و بهره برداری از بناهای تاریخی و فرهنگی کشور
اخبار > دیدار سنایی با رئیس جمهور تاتارستان


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار سنایی با رئیس جمهور تاتارستان

مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران دنبال دیدار تیمها ملی فوتبال ایران و اسپانیا در شهر کازان مرکز جمهوری تاتارستان روسیه در راس هیاتی متشکل از مدیران بانک ملی، مسئولین ورزش کشور، ریاست بنیاد رودکی و استاد شهرداد روحانی رهبر ارکستر سمفونیک ایران با رستم مینیخانف رئیس جمهور تاتارستان دیدار و گفتگو کرد.

سنایی در ابتدای این دیدار ضمن قدردانی از میهان نوازی مردم شهر کازان از ورزشکاران و هواداران تیم ملی فوتبال کشورمان در بازیهای جام جهانی روسیه، امکانات ایجاد شده توسط این شهر برای پذیرایی و برگزاری این مسابقات را در بالاترین سطح ارزیابی کرد.

سفیر ایران همچنین با اشاره به روابط ممتاز جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه و روند ور به رشد آن بر ضرورت ارتقا سطح مراودات و همکاریهای استانی در تمامی زمینه ها از جمله اقتصادی، فرهنگی، ورزشی، صنعتی، بانکی و ... بین جمهوری تاتارستان روسیه و استانهای ایران شد.

رستم مینیخانوف رئیس جمهور تاتارستان روسیه نیز در این دیدار ضمن خیرمقدم گویی خدمت هیات ایرانی و از بازی تیم ملی فوتبال کشورمان در برابر اسپانیا که روز قبل از این دیدار برگزار شده بود، تمجید کرد و نیز از مساعدتهای شخص سفیر و سفارت جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه در راستای برگزاری هرچه بهتر این مسابقه در شهر کازان تشکر و قدردانی نمود. وی همچنین بابت اجرای ارکستر سمفونیک ایران در آستانه بازی تیم ملی ایران مقابل اسپانیا در شهر کازان تقدیر و سطح استقبال مردم این شهر از این مراسم فرهنگی را بسیار بالا دانست و ابراز امیدواری کرد که با حمایت سفارت جمهوری اسلامی ایران در آینده بیشتر شاهد برگزاری چنین برنامه های فاخر فرهنگی در این جمهوری باشیم.

مینیخانف اظهار داشت: تمامی تمهیدات لازم برای تسهیل حضور و سرمایه گذاری تجار ایرانی در این جمهوری صورت پذیرفته است. وی همچنین با توجه به ظرفیتهای دو کشور ایران و روسیه بر ضرورت افزایش معاملات اقتصادی بین جمهوری تاتارستان روسیه و استانهای مختلف ایران تاکید نمود.

در این دیدار مدیرعامل بانک ملی جمهوری اسلامی ایران، رئیس بنیاد رودکی و استاد شهرداد روحانی نیز در سخنانی بر توسعه همکاریهای بانکی و فرهنگی بین ایران و تاتارستان روسیه تاکید کردند.

همچنین روز قبل از این ملاقات سنایی سفیر ایران در روسیه، رستم مینیخانف رئیس جمهور تاتارستان و جانی اینفانتینو رئیس فیفا در محل استادیوم «کازان آره نا» شهر کازان مرکز جمهوری تاتارستان روسیه شاهد بازی تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل تیم ملی اسپانیا بودند.


١٦:٢٦ - 1397/04/06    /    شماره : ٥٢٢٣٤٧    /    تعداد نمایش : ٢٨خروج
اداره کل ارزیابی و نظارت
سامانه تایید اسناد کنسولی
برای تایید کلیه اسناد کنسولی و دانشجویی اعم از وکالتنامه ، گواهی امضا، تایید مدارک دانشجویی و پزشکی امکان پذیر است
سامانه روادید الکترونیکی
امکان دریافت روادید الکترونیک به صورت برخط در این سامانه تعبیه شده است
سامانه امور کنسولی و ایرانیان
در این سامانه کلیه فرم های کنسولی و قوانین مربوطه درج گردیده است
کليه حقوق اين سايت متعلق است به وزارت امور خارجه جمهوري اسلامي ايران